اسپیکینگ (Speaking)

اگر به دنبال کسب نمره ی بهتر در اسپیکینگ آیلتس هستید باید در آزمون طبیعی به نظر برسید به همین دلیل حفظ کردن مطالب گزینه ی ایده آل نیست و به احتمال زیاد سر جلسه در اثر استرس همه ی آنها را فراموش خواهید کرد. هر چه بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنید، مهارت بیشتری را کسب خواهید کرد.


اسپیکینگ آیلتس

در اسپیکینگ آیلتس قرار است به مدت تقریبا 14 دقیقه با یک مربی در مورد مسائل مختلف صحبت کنید. آزمون speaking ielts به سه بخش تقسیم می شود و معمولا بخش دوم در نظر داوطلبان سخت ترین بخش در نظر گرفته می شود زیرا قرار است در مدت تقریبا چند دقیقه در مورد یک موضوع به تنهایی صحبت کنند. استفاده از لغات مناسب و البته قواعد مختلف و درست در این بخش بسیار مهم است. برخی از داوطلبان فکر می کنند که اگر از لغات پیچیده و دشوار استفاده کنند می تواند نظر مسئول مربوطه را جلب کرده و نمره ی بالاتری را کسب کنند در حالی که واقعیت دور از این است، آنچه مهم می باشد تسلط شما به زبان انگلیسی است زمانی که جملات را فقط حفظ می کنید احتمال اینکه به دلیل استرس امتحان آنها را فراموش کنید بسیار بالا است به ویژه جملات سخت و پیچیده به آسانی از یاد خواهند رفت. یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در نظر داشته باید آن است که طبیعی به نظر برسید در این صورت مثل یک فرد نیتیو رفتار خواهید کرد و به دنبال یافتن جملات و یا لغات سخت نخواهید بود و این احساس شما به راحتی منتقل خواهد شد . ترفندهای ویژه ای موجود است که می تواند به شما کمک کند در آزمون  اسپیکینگ آیلتس موفق باشید یکی از آنها این است که با افرادی که تسلط زبانی دارند صحبت کنید در این حالت به آسانی به اشتباهات خود پی خواهید برد. ایده آل ترین راهکار آن است که با افراد نیتیو این زبان صحبت کنید ولی اگر این فرصت برای شما ممکن نیست حداقل افرادی را در اولویت قرار دهید که تجربه و دانش کافی را دارند.تقویت اسپیکینگ آیلتس

تنها راه تقویت اسپیکینگ آیلتس آن است که صحبت کرده و به انگلیسی فکر کنید. به جز این راه روش مفید دیگری برای تقویت اسپیکینگ آیلتس نیست. یکی دیگر از نکاتی که به شما کمک می کند در آزمون اسپیکینگ آیلتس نمره ی بالاتری را کسب کنید این است که سعی کنید موضوعاتی را قرار است در امتحان حول آن ها بحث شود را بشناسید و در مورد آن ها متن های مختلف بخواهید تا بتوانید ایده های بسیاری را کسب کنید. سوالاتی که قرار است در اسپیکینگ آیلتس از شما پرسیده شود قابل حدس است و معمولا بر روی موضوعاتی مطرح می شود که قبلا نیز در آزمون آیلتس مورد بحث بوده است، به همین دلیل می توانید حول موضوعات یاد شده تمرین و تکرار کنید، توجه داشته باشید حفظ کردن پاسخ ها گزینه ی خوبی نخواهد بود زیرا به احتمال زیاد در جلسه ی امتحان آن ها را فراموش خواهید کرد و همچنین حفظ کردن آن ها، طبیعی بودن شما را از بین می برد. نمونه پاسخ ها را بخوانید تا بتوانید ایده کسب کنید و سپس با واقعیت های زندگی خود مطابقت دهید. قرار نیست مثل بلبل بدون مکث کردن به همه ی سوالات پاسخ دهید آنچه مهم است استفاده درست از افعال و کلمات و البته گرامر می باشد. ناگفته نماند برای  تقویت اسپیکینگ آیلتس نیز اگر اصول کار را بدانید در زمان کافی می توانید راه زیادی بروید.