رایتینگ (Writing)

رایتینگ آیلتس شامل دو بخش می باشد که تسک 1 آزمون جنرال و آکادمی به طور کامل متفاوت بوده در حالی که تسک 2 در هر دو آزمون یکسان می باشد. برای اینکه بتوانید در آزمون رایتینگ آیلتس نمره ی دلخواهی را کسب کنید باید ایده های مختلفی را در مورد موضوعات گوناگو به صورت اصولی بنویسید.


رایتینگ آیلتس

رایتینگ آیلتس از دیگر بخش های اصلی و به نظر بیشتر داوطلبان سخت ترین بخش آزمون است. تصور اکثریت این است که برای تقویت و پیشرفت در آزمون رایتینگ آیلتس باید تمرین و مطالعه ی بیشتری صورت بگیرد. از آنجا که برخی از موسسات محدودیت نمره برای همه ی بخش های آزمون آیلتس در نظر می گیرند به همین دلیل نمی توانید به طور کامل آن را نادیده بگیرید و چون نمره ی نهایی شما قرار است از میانگین نمره ی 4 آزمون جداگانه به دست آید پس باید مطالعه ی کافی داشته باشید. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آزمون رایتینگ آیلتس ارائه شده است ولی اگر سعی دارید در این آزمون مهارت خود را افزایش دهید باید ایده های لازم برای نوشتن متن های درخواستی را کسب کنید، زیرا قرار است موضوعاتی مطرح شود و شما حول آن ها توضیحات 150 و در دیگری 250 کلمه ای ارائه دهید. رایتینگ آیلتس در تسک 1 برای آزمون آکادمیک و جنرال متفاوت است ولی تسک 2 هر دوی آنها یکسان می باشد. در آزمون آکادمیک آیلتس موضوعی مطرح می شود که شما موظف هستید بدون نتیجه گیری از آن در 150 کلمه همه ی اطلاعات موجود را بسط دهید. در حالیکه در آزمون جنرال معمولا از شما درخواست می شود یک نامه ی اداری و رسمی بنویسید. برای تسک2 نیز بازه ی وسیعی از سوالات ممکن است پرسیده شود و شما باید متن 250 کلمه ای را آماده کنید.بخش های رایتینگ آیلتس

آزمون آیلتس یکی از مهمترین آزمون هایی می باشد که برای سنجش دانش زبانی به کار می رود و به دلیل داشتن برخی مزیت ها معمولا بر آزمون تافل که یکی دیگر از آزمون های اصلی زبان انگلیسی می باشد محبوبیت بیشتر دارد. در آزمون رایتینگ آیلتس شما قرار است در یک بازه ی زمانی یک ساعته دو متن جداگانه بنویسید. استفاده از جملات پیچیده و گرامر مختلف راه موفقیت شما نیست بلکه آنچه اهمیت بیشتری دارد آن است که از یک الگوی مطلوب پیروی کنید. یکی از راهکارهای اصلی برای تقویت مهارت رایتینگ آیلتس آن است که شروع کنید در مورد موضوعات مختلف متن های گوناگونی را بنویسید ولی برای اینکه بتوانید به اشتباهات خود پی ببرید باید با اساتیدی که در این زمینه مهارت و تجربه دارند هماهنگ باشید که فیدبک های دوره ای را دریافت کنید. زمانی که ایراد متن های نوشته شده تصحیح می شود دفعات بعدی دیگر اشتباهات قبلی را تکرار نخواهید کرد و این امر سبب می شود که گامی موثر برای بالا بردن نمره ی رایتینگ آیلتس بردارید. برگه های آزمونی که قرار است در اختیار شما در جلسه ی آزمون قرار گرفته شود را دریافت کرده و تمرین را با این برگه ها آغاز کنید در این صورت هم استرس نخواهید داشت و هم به تعداد کلمات نوشته شده در هر برگه مسلط خواهید بود، این روش به شما کمک می کند تا در جلسه ی آزمون رایتینگ آیلتس زمانی برای شمردن کلمات نوشته شده سپری نشود. با تمرین و به کارگیری روش های ویژه به آسانی می توانید نمره ی دلخواه را در آزمون رایتینگ آیلتس کسب کنید .